fbpx
Reval antiik

Paekivi Reval

Tallinna (Reval) paekivi on tuntuim Eesti paekivi, mida on sajandeid kasutatud hea ehituskivina nii Tallinna kui Peterburi vanalinnas. Ordoviitsiumi ajastul tekkinud lubjakivi vanuseks võib olla kuni 500 miljonit aastat. Lasnamäelt murtud lubjakivi kasutati 13. sajandil Tallinna kindlustuste rajamisel ja järgneval sajandil kasutati Tallinna paekivi lisaks Tallinna vanalinna hoonete ehitamisele ka tänavate sillutamisel.

Tänapäeval kasutatakse Tallinna paekivi lisaks traditsioonilistele kasutusaladele üha enam siseviimistluses. Reval Stone toodab lisaks traditsioonilistele toodetele (looduskivist põrandaplaadid ja seinaplaadid) ka klientide soovidest lähtuvaid eridetaile, mis vastavad kõigile kaasaja nõuetele – plaatfassaadidest, sillustest ja aknalaudadest tööpindade, bareljeefide ning keeruliste disainielementideni.

Üheks silmapaistvamaks projektiks, mille ehitamisel kasutati olulisel määral Eesti looduskivi, on KUMU. Sealsed paekivipõrandad on valmistatud just Reval paevikist. KUMUs kasutatud looduskivi kogumaht 10 000 ruutmeetrit hõlmab ka teisi Reval Stone poolt pakutavaid looduskive (Kaarma dolomiit ja Orgita dolomiit).

Paekivi Reval kasutamine kasvab üha ka väljaspool Eestit – Tallinna paekivist plaatidega viimistletud põrandaid võib kohata kõigis Balti riikides, Skandinaavias, Venemaal, Poolas, Saksamaal, Inglismaal ja mujalgi.

Tuntud ka kui: Lindholmen ja Estlandia Kalksten.

Värvus: põhitoon on hall, värvuse või mustri järgi ei sorteerita.

Pinnatöötlus: saetud, lihvitud, antiik ja rihveldatud.

Soovitused kasutamiseks:

  • põrandaplaadid ja seinaplaadid – ideaalne kasutamiseks nii põrandatel kui ka seintel;
  • erinevad looduskivist sisedisaini elemendid ja paekivist kaminad;
  • ventileeritavad plaatfassaadid ja isekandvad müürid;
  • soklikivid ja müürikivid;
  • erinevate profiilidega veeninad, karniisikivid, sillused ja aknalauad.

Eridetailide tootmine

Valmistame keerulisi detaile nullist, alates visoonist, 3D mudeli loomisest või skanneerimisest (3D scan) kuni lõppproduktini. 

Kontakt

Võta ühendust ja koos meie professionalide aastatepikkuse
kogemusega leiame teile parima lahenduse!

Telefon

+372 63 565 80
+372 63 565 75

Aadress

Peterburi tee 94a, 13816 Tallinn