Meist

Ettevõtte ajalugu

Reval Stone – Saare Dolomiit-Väokivi

Looduskivi töötlemisega tegelev Saare Dolomiit-Väokivi on üks vanemaid loodusliku kivi kaevandajaid ja töötlejaid Eestis.

Ettevõte loeb oma tegevuse alguseks 01.10.1967 a. kui ENSV MN korraldusega moodustati tehase Eesti Dolomiit Saaremaa tsehh. Alates 2007 aastast turustab ettevõte oma tooteid kaubamärgi Reval Stone all. Saare Dolomiit-Väokivi on ka Eesti Paeliidu liige.

Toetudes pikaajalisele kogemusele ja omades kaasaegseid seadmeid pakume laias valikus looduskivitooteid. Pakutav materjal sisaldab kõrvuti Saaremaa dolomiidi ja Tallinna (Reval) paekiviga kõige erinevamaid graniidi- ja marmoriliike kogu maailmast. Ettevõttel on tehas Saaremaal. Peakontor ja müügisalong asuvad Tallinnas.

Karjäärid asuvad Saaremaal (Kaarma ja Selgase dolomiit, Gasell paekivi), Tallinnas (Reval paekivi) ja Märjamaal (Orgita dolomiit).

Saaremaa dolomiit on kasutusel juba XIII sajandist kui tugev ja kestev ehitusmaterjal, millest on laotud lossimüüre ja kirikuseinu. Hea töödeldavuse ja ilmastikukindluse tõttu on dolomiidist valmistatud hauamonumente, väravaposte, balustraade, karniise, portaale, sambaid ja kaminaid. Tänapäeval on dolomiiti kasutatud paljude esindushoonete viimistlemiseks Tallinnas, Peterburis, Moskvas, Riias, Vilniuses ja paljudes teistes linnades.

Tallinna (Reval) paekivi on sajandeid kasutatud hea ehituskivina nii Tallinna kui Peterburi vanalinnas. Tänapäeval kasutatakse Tallinna paekivi üha enam siseviimistluses. Reval paekivist plaatidega viimistletud põrandaid võib kohata kõigis Balti riikides, Skandinaavias, Venemaal, Poolas, Saksamaal, Inglismaal ja mujal.

Imporditud marmori ja graniidi laiast valikust leiab endale meelepärase materjali ka kõige nõudlikuma maitsega klient. Pakume hoonete fassaadi- ja siseviimistlusmaterjale.

Aastal 2021 avasime oma e-poe, mille tootevalikust leiab kodumaisest paekivist ja dolomiidist tooteid (põrandaplaadid ja -liistud ning aknalauad).

Tallinna esindus

Tallinna esindus

Saaremaa tehas

Vaata tootekataloogi

Ülevaade pakutavatest toodetest

Kontakt

Võta ühendust ja koos meie professionalide aastatepikkuse
kogemusega leiame teile parima lahenduse!

Telefon

+372 63 565 80
+372 63 565 75

Aadress

Peterburi tee 94a, 13816 Tallinn