fbpx

Meist

Ettevõtte ajalugu

Reval Stone – Limestone factories of Estonia OÜ

Looduskivi töötlemisega tegelev Limestone factories of Estonia OÜ on üks vanemaid loodusliku kivi kaevandajaid ja töötlejaid Eestis.

Aastal 2022 kahe ettevõtte ühinemisel loodud ettevõtte üks eelkäijatest oli Saare Dolomiit-Väokivi, mis luges oma tegevuse alguseks 01.10.1967 a. kui ENSV MN korraldusega moodustati tehase Eesti Dolomiit Saaremaa tsehh. Alates aastast 2007 turustab ettevõte oma tooteid kaubamärgi Reval Stone all.

Toetudes pikaajalisele kogemusele ja omades kaasaegseid seadmeid pakume laias valikus looduskivitooteid. Pakutav materjal sisaldab kõrvuti Saaremaa dolomiidi ja Tallinna (Reval) paekiviga kõige erinevamaid graniidi- ja marmoriliike kogu maailmast. Ettevõttel on tehas Saaremaal. Peakontor ja müügisalong asuvad Tallinnas.

Karjäärid asuvad Saaremaal (Kaarma ja Selgase dolomiit, Gasell paekivi), Tallinnas (Reval paekivi) ja Märjamaal (Orgita dolomiit).

Saaremaa dolomiit on kasutusel juba XIII sajandist kui tugev ja kestev ehitusmaterjal, millest on laotud lossimüüre ja kirikuseinu. Hea töödeldavuse ja ilmastikukindluse tõttu on dolomiidist valmistatud hauamonumente, väravaposte, balustraade, karniise, portaale, sambaid ja kaminaid. Tänapäeval on dolomiiti kasutatud paljude esindushoonete viimistlemiseks Tallinnas, Peterburis, Moskvas, Riias, Vilniuses ja paljudes teistes linnades.

Tallinna (Reval) paekivi on sajandeid kasutatud hea ehituskivina nii Tallinna kui Peterburi vanalinnas. Tänapäeval kasutatakse Tallinna paekivi üha enam siseviimistluses. Reval paekivist plaatidega viimistletud põrandaid võib kohata kõigis Balti riikides, Skandinaavias, Venemaal, Poolas, Saksamaal, Inglismaal ja mujal.

Imporditud marmori ja graniidi laiast valikust leiab endale meelepärase materjali ka kõige nõudlikuma maitsega klient. Pakume hoonete fassaadi- ja siseviimistlusmaterjale.

Ettevõte on Eesti Paeliidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu ja Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liidu liige. 

Aastal 2021 avasime oma e-poe, mille tootevalikust leiab kodumaisest paekivist ja dolomiidist tooteid (põrandaplaadid ja -liistud ning aknalauad).

Aastal 2022 liitusid Saare Dolomiit-Väokivi ja Paekivitoodete Tehase OÜ ning ettevõtte uueks ärinimeks sai Limestone factories of Estonia OÜ.

Limestone Factories of Estonia sai Keskkonnainvesteeringute Keskuselt toetust projekti elluvimiseks

Projekti „Kvaliteetse maavara kasutuselevõtmine ning paekivi maksimaalne väärindamine“ eesmärgiks on tõsta OÜ Limestone Factories of Estonia ressursitõhusust, tootmisjääkide väärindamist, kasvatada toodangu mahtu ning automatiseerida paekivist dekoratiivkivini väärindamise tootmisprotsess. Selle tarbeks investeeritakse innovatiivsesse ressursisäästlikusse sõelumisliini, kolme spetsiaalsesse ressursisäästlikusse ekskavaatorisse ja kaalumaja digitaliseerimisse. Projekti eelarveks on planeeritud 1 943 050 eurot, millest toetuse summa on 582 915 eurot.

Limestone Factories of Estonia OÜ kasutab rohelist elektrit

Alates aastast 2023 on meie ettevõttele väljastatud Rohelise Valiku sertifikaat, mis tõendab 100% Euroopas toodetud taastuvenergia kasutamist.

Tallinna esindus

Tallinna esindus

Saaremaa tehas

Vaata tootekataloogi

Ülevaade pakutavatest toodetest

Kontakt

Võta ühendust ja koos meie professionaalide aastatepikkuse
kogemusega leiame Teile parima lahenduse!

Aadress

Peterburi tee 94a, 13816 Tallinn